Jdi na obsah Jdi na menu
 


Quenn

6. 8. 2007

Queen


1. Historie skupiny
2. Současnost
3. Diskografie - oficiální
4. Diskografie - ostatní (demo, unreleased, singles, remixes, B-singles, ... atd.)
5. Torrenty na přání
6. Odkazy


1. Historie


image
Vše začíná roku 1968, kdy Brian May, student fyziky na londýnské Imperial College, věší na studentskou nástěnku nabídku, aby se k němu přidali spolužáci a vytvořili tak hudební skupinu. Mezi prvními byl baskytarista a zpěvák Tim Staffel a bubeník Roger Taylor. Trojice si začala říkat Smile.

O rok později s nimi americká společnost Mercury podepisuje jednorázovou smlouvu, jejímž výsledkem, je Timova píseň Earth, která se objevila pouze na americkém trhu a propadla.

V roce 1970 Tim Staffel odchází a zároveň přesvědčuje svého bývalého spolužáka z kurzů grafiky - Freddieho Bulsaru, aby začal se Smile vystupovat. Brian, Roger a Freddie věděli, že pokud se dají dohromady, jsou schopni se uplatnit. Freddie už měl jakési představy o budoucnosti jejich nové kapely, ale nejprve museli vymyslet její název. Brian a Roger navrhovali Grand Dance (z trilogie C.S.Lewise Daleko od tiché planety). Rogerovi se také líbilo Rich Kids, ale Freddie pevně stál na svém a přesvědčil je, aby přemýšleli o jeho jediném návrhu - Queen. Nejdřív si Brian s Rogerem nebyli jistí, zdálo se jim to staromódní, ale zároveň přiznávali, že je to působivé. "Je to jenom jméno, ale je královské a zní nádherně. Je to silné slovo, naprosto univerzální a bezprostřední." vysvětloval Freddie. A tak v dubnu roku 1970 začíná život skupiny Queen.

Roku 1971 je skupina Queen bez stálého basisty, ale na jaře se na jejich výzvu ohlašuje John Deacon a přidává se k nim. Skupina vystupuje v Hornsey Town Hall a na Kensingtonské technické škole. Od července do září odjíždějí na své první turné po jihozápadní Anglii. Všichni dále studují, protože si chtějí být jisti, že pokud nebudou úspěšní, budou dobře připraveni na solidně placená místa v tom "normálním" světě.

Během roku 1972 Queen téměř nekoncertují. Připravují se na své první album ve studiích společnosti Trident, se kterou podepsali smlouvu.
Nahrávací studio De Lane Lea je požádá, aby nahráli zkušební pásky, při kterých by otestovali novou aparaturu a zároveň ji předváděli potenciálním zájemcům. Na oplátku získávají neomezený čas ve studiu, během kterého tvoří demo snímky, které se později stanou základem pro jejich první album. Nemají to jednoduché, protože mohou natáčet pouze v době, kdy je ve studiích volno - po večerech a o víkendech.
V tomto roce Freddie vytváří erb skupiny Queen. Jeho pár nápadů bylo založených na znameních, ve kterých jsou narozeni jednotliví členové. Brian je ve znamení raka, Roger a John ve znamení lva a Freddie ve znamení panny. Navrhl proto znak se dvěma lvy, kteří drží písmeno Q s korunkou, kraba a dvě víly (jako symbol panny). Nad tím vším je velký Fénix jako symbol naděje.

V červnu 1973 vychází po neúspěšném singlu Keep Yourself Alive (kritika ho sice přijala poměrně příznivě, ale snad proto, že byli podezříváni z užívání drog a vydáním následující skladby pod pseudonymem Larry Lurex, nebyl v rádiích vysílán) první album s názvem Queen.
Společnost EMI vydává pod pseudonymem Larry Lurex singl I Can Hear Music. Skupina použila tento pseudonym, protože současně měla vyjít jejich první deska. Použili hříčku na tehdy velmi poulárního Garyho Glittera. Ale jeho popularita se obrátila proti nim, skladby propadly, ale později se staly vyhledávanými sběratelskými kousky. I Can Hear Music vznikla v roce 1972 ve studiích De Lane Lea, kde experimentoval producent Robin Cable se skupinou Beach Boys právě s touto písní. Slyšel Freddieho zpívat v sousedním studiu a požádal ho, jesli by mu tuto píseň nezazpíval. Ten nebyl proti, ale po chvilce zkoušení zjistil, že tomu něco chybí a přizval Rogera k bicím. Úvodní část se měla hrát na syntezátor, který byl zrovna porouchaný, takže Freddie přesvědčil Robina, že Brian to na kytaru zahraje lépe. Dokončení nahrávky zněla dobře, ale Robin zatím nevěděl, co s ní udělá. S Freddieho vokálem byla natočena ještě skladba Goin' Back. Každopádně pro skupinu Queen to byla dobrá zkušenost s natáčením.
Firma EMI se snaží získat skupinu od společnosti Trident, což se jí nakonec podaří a členové Queen mají konečně pocit, že něco dokázali, že se někam dostali.
Také se odehrává jejich premiéra před filmovou kamerou, z čehož nejsou nijak nadšeni. Ve studiích Trident jsou natáčeni k playbacku k písním Liar a Keep Yourself Alive. Ale skupině nevyhovovalo aranžmá, takže vzali režii do svých rukou.
Jsou pozváni na britské turné skupiny Mott The Hopple jako předkapela. Na tomto turné si skupina začíná vytvářet širšíohlas mezi fandy, proto si je Mott pozvali napřesrok i do Ameriky. Agentura MAM s nimi podepisuje smlouvu na samostatné turné pro příští rok.
Hrají v klubu Golders Green Hippodrome, o měsíc později v německém Frankfurtu a londýnském Pari Theatre, kde jejich koncert natáčí Radio One. Objevují se též v holandské a francouzské televizi. Na podzim vystupují na turné po Británii jako předkapela Mott The Hoople. Začíná se utvářet jejich publikum.

První úspěchy skupiny se dostavují v roce 1974. Objevují se na seznamu účinkujících na australském Sunbury Music Festival v Melbourne. Vychází jejich singl Seven Seas Of Rhye, který se dostal na desátou příčku. Seven Seas Of Rhye sice byla i na prvním albu, ale pouze jako instrumentální skladba - skupina ji přetočila a otextovala.
Na jaře hrají na svém prvním samostatném turné. Vychází album Queen II a obsazuje pátou příčku hitparády.
V květnu jako předkapela předčasně odstupují od amerického turné s Mott The Hopple, protože Brian má žloutenku. Zbytek skupiny začíná pracovat na dalším albu.
V říjnu vychází singl Killer Queen ze třetího alba, který se stává velkým hitem a obsazuje druhé místo. V tom samém měsíci zahajují v Manchesteru své britské turné.
O měsíc později vychází nové album Sheer Heart Attack, vystupuje na druhou příčku. Queen se vydávají na turné po Evropě.

Rok 1975 zahajují novou písní Now I'm Here, dosahuje jedenácté příčky. V únoru začíná v Ohiu jejich první americké turné, Freddie trpí zánětem hlasivek, přesto turné dokončí. Časopisem Melody Maker jsou zvoleni skupinou roku. Po krátké pauze odjíždějí na turné po Japonsku.
V červenci Brian a Roger přebírají cenu Zlatý lev za skladbu Killer Queen na festivalu v Blankenbergu v Belgii.
V srpnu se rozcházejí se společností Trident a podepisují smlouvu s manažerem Eltona Johna, protože jsou značně nespokojeni se způsobem, jakým byly zpravovány jejich finance. V té době jsou plně zaměstnáni nahráváním nového alba. V říjnu vychází singl Bohemian Rhapsody z připravovaného alba. Firmě EMI se nahrávka nezdá rozumná, ale díky přednímu britskému diskžokejovi, který tuto píseň často hraje, poptávka po skladbě roste. V prosinci se singl dostává na první příčku, kde zůstává devět týdnů. S touto písní skupina také odstartovala dobu pravidelných video snímků pro téměř každou píseň. Natočený film ke skladbě má premiéru 20. listopadu a budí velký zájem médii i publika. Kapely začínají natáčet ke svým nahrávkám videoklipy a o několik let později v USA vzniká MTV.
Skupina koncertuje po Británii . Koncem roku konečně vychází album A Night At The Opera a obsazuje první místo hitparády.

V lednu 1976 skupina s převahou zvítězila v ročních anketách. V časopise New Musical Express zvítězili v osmi kategoriích včetně singlu Bohemian Rhapsody jako nejlepší britská skupina. V anketách Record Mirror a Disc byli v prvních deseti kategoriích, např. jako nejlepší britská skupina, nejlepší skupina na světě, nejlepší singl (B.R.) a navíc Freddie dostal další cenu Ivora Novella za skladbu Bohemian Rhapsody.
Další americké turné skupina pořádá na jaře v Connecticutu. V dubnu se Bohemian Rhapsody vyšplhala na devátou příčku americké hitparády. Pokračují v koncertování v Japonsku a v Austrálii. V červnu vychází skladba You're My Best Friend a usazuje se na sedmé příčce. Pokračují v nahrávání dalšího alba.
V září hrají otevřený koncert v Hyde Parku, kam přišlo na 150 tisíc lidí a byl přenášen rozhlasovou stanicí Capital Radio. Byl to velmi úspěšný koncert, ale Queen měla od policie zakázáno vracet se po skončení na pódium na přídavek pod pohrůžkou zavření Freddieho. Policie vypla proud a desetitisíce lidí muselo hledat cestu ven potmě.
V USA dostává skupina cenu Dona Kirschenera a CBS za nejlepší album roku A Night At The Opera.
V listopadu se objevuje píseň Somebody To Love a dosahuje druhé příčky. O měsíc později vychází nové album A Day At The Races (v překladu Den na dostizích) a obsazuje vrchol hitparády.

Rok 1977 začínají na turné v Americe. V březnu vychází skladba Tie Your Mother Down, v Británii na třicáté první a v Americe na čtyřicáté deváté příčce. Po návratu z Ameriky skupina pokračuje na turné po Evropě a britských ostrovech.
V květnu vychází píseň God Old Fashioned Lover Boy a dostává se na sedmnácté místo.
V září je dokončeno nové album News Of The World, kterému předchází singl We Are The Champions / We Will Rock You, který obsazuje druhou příčku v Británii i Americe. V žebříčku časopisu Record World (v té době nejvlivnější americký komerční časopis) získal prvenství. Album se umístilo na místě čtvrtém.
V listopadu zahajují turné v Americe v Portlandu, kde stráví zbytek roku.

V únoru 1978 vychází singl Spread Your Wings, obsazující třicátou čtvrtou příčku. Skupina koncertuje po Evropě a končí dvěma vystoupeními ve Wembley. Časopis Daily Mirror skupina Queen dostává cenu nejlepší britské rockové skupiny. Poté zahajují ve švýcarských studiích v Montreaux práci na novém albu.
V říjnu vychází singl Fat Bottomed Girls a umisťuje se na jedenácté příčce. V Dallasu začínají nové americké turné.
Společnost EMI vyznamenává Queen Řádem za průmyslovou činnost. V listopadu vychází album Jazz a obsazuje druhé místo. Propagace tohoto alba přinesla mnoho problémů - v Americe byla reklama na album zakázána (nahé dívky, projíždějící se na kolech po stadionu ve Wembley, což Queen považovala za legraci, ne za zneužívání sexu, z čehož byla obviněna). Zbytek roku Queen tráví na turné po Americe.

Rok 1979 začíná evropským turné s dvěma koncerty v Jugoslávii. Na devátém místě se usazuje singl Don't Stop Me Now. V dubnu odjíždějí na turné do Japonska. Těsně před odjezdem dostávají nabídku napsat hudbu k celovečernímu filmu podle příběhu klasického komiksového hrdiny Flashe Gordona. Po setkání s producentem filmu souhlasí, že hudbu napíší.
Skladby z koncertů po Evropě jsou jako kompilace vydány na dvojalbu Live Killers, které obsazuje třetí příčku. Rogger toto album nenáviděl a netajil se s tím. Hlavně kritizoval kvalitu zvuku.
V létě se Queen znovu vracejí do studia a začínají pracovat na dalším albu. S natáčením jim pomáhá nahrávací technik, známý jako Mack. Jeho dobré nápady na výslednou podobu skladeb ho "dosadily" až do pozice spoluproducenta a od té doby s nimi spolupracuje pravidelně.
V říjnu vychází singl Crazy Little Thing Called Love. Stává se z něj obrovský hit - v Británii na druhé, ale v Americe na první příčce hitparády, ale také příznivé přijetí kritikou. Všichni dospěli k závěru, že hrají stále na větších místech a že by se chtěli vrátit zpět na menší scény. Sice věděli, že na větším místě je uvidí více lidí, ale měli pocit, že ztrácejí kontakt s publikem. Zbytek roku koncertují po Británii, kde na jejich vystoupení v uzavřeném sále přišlo 14 000 lidí. V prosinci hrají v Hammersmith Odeon na podporu kambodžského lidu na pozvání Paula MCartneyho.

image
Nová píseň Save Me se v únoru roku 1980 dostává na jedenáctou příčku, a Crazy Little... si dále upevňuje žebříčkové pozice po celém světě. Skupina dokončuje nové album. V květnu vychází singl Play The Game, který se dostává na čtrnácté místo. Byla to jejich první skladba, ve které použili syntezátory. O měsíc později vychází album The Game a končí rovnou na vrcholu žebříčku.
Začínají práce na hudbě k filmu Flash Gordon. V Anglii Freddie uviděl nabídku prodeje krásného domu. Byl to viktoriánský dům s osmi ložnicemi uprostřed veliké zahrady v Kensingtonu. Do domu se okamžitě zamiloval a zaplatil hotově přes půl milionu liber. Ale bydlet v něm zatím nemínil, stačil mu pocit, že nějaký má.
Skupina také začíná kanadsko-americké turné ve Vancouveru.
V srpnu vychází singl z alba The Game Another One Bites The Dust, v Americe se umisťuje na prvním místě a prodává se zde přes tři a půl miliónu kusů, v Británii je na sedmé pozici. Tato skladba se stala hitem i v Guatemale, Mexiku, Argentině a Španělsku.
Na podzim dokončují album Flash a v prosinci jej vydávají, krátce po odjezdu na evropské turné.
Skupina je navržena na tři kanadské ceny Juno- za nejlepší singl (Another One...), za nejlepší album (The Game) a jako nejlepší kapela. V americkém časopise Record World vyhráli anketu o nejlepší mužskou skupinu, nejlepšího producenta, nejlepší skladbu disco, nejlepší singl a zvláštní zásluhy. Získali nejlepší hodnocení Dicka Clarka a kandidovali na dvě ceny Grammy za nejlepší album (The Game) a nejlepší představení skladbou Another One... V Americe vyhráli v anketě časopisu Circus jako nejlepší skupina, nejlepší živé vystoupení, nejlepší album (The Game), nejlepší singl (Another One...) a každý jako jednotlivec se umístil na třetím místě ve své kategorii.
Koncem roku mají na kontě 45 miliónů prodaných alb a 25 miliónů singlů. Album The Game dostalo jenom v Kanadě pětkrát platinovou desku.

Na začátku roku 1981 je Flash britskou desítkou. Uvažují o nových místech, kde by mohli hrát. Padl návrh Jižní Amerika. Rozhodli se, že to zkusí, ale ne s malým vybavením a levně, ale s jejich obvyklým zařízením na velkých stadionech v Argentině a Brazílii. Skupina odjíždí do Japonska, kde odehrají pět vyprodaných koncertů v sále Budokan Hall pro celkem 60 000 lidí. Před odletem do Jižní Ameriky Freddie tráví volný čas vášnivými nákupy.
Jihoamerické turné bylo provázeno spoustou problémů a potíží. Produkční byl na hranicích zadržen a musel začerňovat dvě dámy (od pasu nahoru nahé) z propustek na koncert, těsně před stadionem se převrátil jeden kamion, byl zatčen a několik dní vězněn jeden technik, protože v šíleném vedru byli všichni ze skupiny oblečeni v šortkách a on byl poslán do města. Argentinské zákony nedovolují mužům nosit na veřejnosti šortky. Před koncertem byli Queen dost nervózní, ale když vešly na pódium a zjistili, že 54 000 lidí znalo každou jejich píseň, nemuseli se obávat. Na večírku se také seznámili s Maradonou, setkali se s argentinským prezidentem, ale bez Rogera, který nesouhlasil s jeho politickými názory. Během krátké pauzy před koncertováním v Brazílii jednali o pronájem největšího stadionu na světě Maracana v Riu, ale to se nepodařilo, museli se spokojit s druhým největším - Mombi Stadium v Sao Paulu. Na turné celkově odehráli své skladby před 497 000 fanoušky. Během tohoto turné se veškerá alba Queen dostala do první desítky a singl Love Of My Life se v něm udržel celý rok.
Jako shrnutí jejich desetileté existence vydávají v listopadu Greatest Hits, které se usazují na dlouhou dobu na vrchol žebříčku (v něm vydrží po 529 týdnů). Současně vychází i video Greatest Flix a oficiální biografie Greatest Pix.
Stejný měsíc vychází singl skupiny ve spolupráci s Davidem Bowiem Under Pressure.
V prosinci Filharmonický orchestr předvádí výběr ze skladeb Queen na charitativním koncertu na pomoc lidem trpícím leukémií.

V dubnu 1982 začíná evropské turné v Gothenburgu, na kterém poprvé se skupinou vystupuje pátý člen - hodně užívají syntezátoru, takže nikdo nemůže celý koncert trávit za klávesami. Proto najali Morgana Fishera (hrál dlouho s Mott The Hopple). Vychází další singl Body Language, který skončí na pětadvacáté příčce.
Protože se Británie dostala do sporu s Argentinou o Falklandské ostrovy, argentinská vláda zakázala hrát jejich desky a zakázala jim hrát živě v Argentině. Do té doby tam na prvním místě v žebříčku byla Under Pressure.
V květnu vychází album Hot Space a obsazuje čtvrté místo. Album znamená odklon od rocku, s nímž byla skupina ztotožňována, což byla pro mnoho fanoušků náhlá změna a album odsuzovali. Brian sám potvrdil, že z něj není nadšený, ale skupina se snažila se hledat nové cesty a možnosti, aby nešla stále ve stejných kolejích.
V červnu skupina stále koncertuje, z Británie odjíždějí do Kanady, Ameriky a do Japonska. Tento měsíc také vychází singl Las Palabras De Amor, umisťující se na sedmnácté příčce. O měsíc později v Americe vydávají singl Calling All Girls, s umístěním pouze na šedesáté příčce, v Británii se na čtyřicítku dostal singl Back Chat; všechny z alba Hot Space.
Koncem roku vychází v USA poslední singl firmy Elektra Records Staying Power, protože skupina nebyla spokojena s tím, jak ji Elektra reprezentuje, a po dlouhých debatách se rozhodli vydávat další alba u společnosti EMI.

Rok 1983 tráví členové Queen po svém, rozhodli se udělat pauzu a věnovat se vlastním projektům. Potřebovali si od sebe odpočinout, protože si šli čím dál víc na nervy a často se hádali. Nedívali se na to jako na rozchod, ale samozřejmě tisk to tak prezentoval. Prostě si vzali dovolenou po dvanáctileté společné práci.
Brian koncertuje s Def Leppard v Los Angeles, produkuje album skupiny Heavy Pettin, a vydává své sólové album Star Fleet Project - hvězdný projekt tří skladeb s kytaristy Eddie Van Halenem a Alanem Gratzerem, John natáčí singl s Man Friday and Live Junior Picking Up Sounds a Freddie natáčí v Mnichově album Mr. Bad Guy.

V lednu roku 1984 vychází singl už opět z dílny celé skupiny Radio Ga Ga. Na vrchol se nedostane pouze díky hitu Relax skupiny Frankie Goes To Hollywood. Ale v dalších devatenácti zemích je na první příčce.
O měsíc později vystupují Queen v San Remu na italském písňovém festivalu.
Kapela také uvažovala o koncertu ve Vatikánu, ale protože by tam byl problém s proudem a nesměla tam motorová vozidla a museli by všechno tahat ručně, byli nakonec rádi, že jim papež vstup nedovolil.
V tomto období vychází album The Works, obsazuje druhou příčku a po Greatest Hits je to zatím druhé nejprodávanější album skupiny.
V dubnu vychází singl I Want To Break Free a dostává se na třetí místo a v stává se trhákem na jihoamerickém trhu, kde je přijat jako hymna za svobodu.
V květnu je vydán singl It's A Hard Life, obsazuje šestou příčku, Queen odjíždějí na festival Zlatá růže do Montreux.
Srpen znamená evropské turné a čtyři koncerty na stadionu ve Wembley. Objevuje se video kompilace We Will Rock You, vychází Freddieho singl Love Kills, použitý v novodobé verzi filmu Metropolis. Další singl skupiny Hammer To Fall se umisťuje na třinácté příčce.
V říjnu Queen hrají v jihoafrickém Sun City, což vyvolává rozruch v tisku, ve Svazu hudebních umělců a mnoha organizacích, bojujících proti apartheidu, po celé Evropě. Během jediného dne byly vyprodány všechny vstupenky na celkem dvanáct koncertů v Sun City Superbowl. Ale před začátkem prvního vystoupení Freddie ztrácí hlas, ale koncert odehrají. Ale jedinou možností k uzdravení byl absolutní klid, takže Queen museli odříct čtyři koncerty, zbylých šest odehrávají po zlepšení hlasivek. Dověděli se o škole pro sluchově a zrakově postižené děti, která neměla finance na zabezpečení vzdělání těmto dětem, proto se dohodli s jihoafrickou pobočkou EMI, aby z každého prodaného alba měla škola podíl.
Po návratu čekají na skupinu problémy se Svazem hudebních umělců, protože v Jižní Africe měli členové tohoto svazu zakázáno vystupovat. Brání se, ale přesto musejí zaplatit pokutu, dávají si však podmínku, že peníze budou využity na dobročinné účely a neskončí v pokladně svazu. Dostávají se také na černou listinu Spojených národů za to, že nerespektovali kulturní bojkot.
V listopadu vychází vánoční singl Thank God It's Christmas s jednadvacátým místem.

image
Rok 1985 zahajují na rockovém festivalu Rock In Rio, kde po úspěšném turné po Jižní Americe mají možnost festival uzavírat. Koncert skupin (AC/DC, Iron Maiden, Yes, Def Leppard a dalších) se konal 12.ledna v Barra da Tijuca, kam se vešlo 250 000 lidí.
Začátkem roku také získávají cenu za nejleplší střihový film The Works Video EP a za nejlpší videoklip Radio Ga Ga.
Brian vystupuje v londýnském rozhlase, kde měl původně být jako host-diskžokej, ale on trval na tom, že chce desky vybírat sám. Pouštěl své oblíbené interprety, z chyb, které dělal, měl legraci a dokonce sklidil uznání zkušeného diskžokeje Alana Freemana.
Pořádají další turné po Austrálii, na Novém Zélandu a v dubnu v Japonsku.
V dubnu vychází Freddieho singl I Was Born To Love You a dostává se na jedenácté místo. Celé jeho sólové album Mr. Bad Guy obsazuje příčku šestou.
V červenci odehrávají fantastické představení na koncertu, který nahradil v představách veřejnosti dokonce
Woodstock. Pořadatelem byl Bob Geldof a charitativní koncert na pomoc Etiopii se konal na stadiónu ve Wembley. Účastnilo se ho mnoho umělců (David Bowie, U2, Elton John...). Ale Queen svým vystoupením převýšili ty ostatní, Freddie ovládal celé pódium, a každým pohybem a gestem rozpaloval publikum ještě víc. Zahráli své nejslavnější skladby jako Bohemian Rhapsody, Hammer To Fall, Radio Ga Ga, Crazy Little Thin Called Love, We Are The Champions, při které zpívalo více jak sedmdesát tísíc hlasů. Na své životní představení měli jen dvacet minut. Freddie dokázal, že je mistrem nad mistry - u Crazy Little.. popadl kytaru, k Bohemian Rhapsody zasedl za klavír a našel si i čas na legrácky s jedním z kameramaneů z BBC. Noviny přístí den opakovaly reakce publika s nadpisy "Královna je král!", organizátor celé akce Bob Geldof sám potvrzoval, že Queen byli absolutně nejlepší skupinou dne. Ale nikdo netušil, že Freddie zpívá přes zákaz lékařů, protože trpěl zánětem hlasivek, přesto Brian řekl, že oni hráli normálně, ale Freddie vyčníval. Koncert jim přivedl novou generaci posluchačů, a opět se přehoupli z vystupování v menších sálech na otevřená prostranství.
Týden po vystoupení se objevilo v hitparádě opět album Greatest Hits - přeskočilo o neuvěřitelných padesát příček a podle odhadů stoupl prodej jejich desek asi pětkrát.
V červenci také vychází třetí Freddieho singl Mr. Bad Guy, ale obsazuje pouze padesátou sedmou příčku, a další následuje v září Living On My Own na padesátce.
Skupina požádána Russellem Mulcahym, aby vytvořila hudbu k jeho debitujícímu celovečernímu filmu Highlander. Mulcahy jim dal přesné instrukce, o jaký typ hudby má zájem a sdělil jim celý příběh.
V listopadu se objevuje singl Queen One Vision, použitý také ve filmu Iron Eagle.
V prosinci je na trhu k dispozici kompletní vydání alb Queen The Complete Works. Kolekce obsahuje album Complete Vision, který zahrnuje skladby ze strany B singlů, jež nikdy nevyšly.

Rok 1986 začíná ve studiích na skladbách k Highlanderu. Chtějí udělat písničky k celému filmu a vydat je na albu. Inspiraci získávají přímo z pracovní verze filmu.
V březnu vychází píseň z filmu A Kind Of Magic a dosahuje třetí příčky, videoklip je prvním animovaným klipem od doby skladby Save Me.
V květnu začíná skupina zkoušet na další turné po Evropě, které zahrnuje několik velkých koncertů, z toho dva na stadionu ve Wembley. Lístky zmizeli během několika hodin, proto vyli potvrzeny další koncerty včetně Knebworth Parku v Hertfordshiru. Vychází titulní skladba z muzikálu Davea Clarka Time s Freddieho vokálem a obsazuje třicátou druhou příčku.
O měsíc později vychází nové album A Kind Of Magic vystupující rovnou na vrchol žebříčku. Singl Friends Will Be Friends se dostává na čtrnáctou příčku.
6. června odlétají do Stockholmu připravit se na Kouzelné turné 1986. Vezli sebou největší vybavení scény, jaké kdy použili - světelné zařízení dlouhé skoro 20 metrů, nejvyšší světla byla téměř 17 metrů vysoko, skládalo se ze šesti počítačem řízených sekcí a vážilo přes devět a půl tuny. V Knebworth Parku, který byl největším koncertem Queen v Británii vůbec, použili vedle 6 000 čtverečních stop velkého pódia také 180 reprobeden, 8,6 míle kabelů, 5 zdrojů energie napájejících 5 000 zesilovačů, obrovský zvukový zesilovač o síle 500 000 wattů a speciální zpožďovací věže a nad pódiem bylo 20x30 stop velké Starvision plátno. Na tomto místě je také vidělo na 200 000 diváků, a během koncertu došlo k jednomu úmrtí, ale také se v publiku narodilo dítě.
Výtěžek z prvního koncertu v rámci kouzelného turné na britské půdě, který se konal na stadiónu v St.James's Parku v Newcastlu věnovali dětskému fondu Save The Childrens.
Na tomto evropském veleturné je viděl jeden milion lidí. Turné začalo ve Stockholmu 7.6. a skončilo 9.8. v Knebworth Park, kde byli vlastně naposledy vidět živě. Postupně tedy odehráli své představení ve Švýcarsku, Irsku, Británii, Rakousku, Maďarsku, Francii a Španělsku. Jako první skupina vůbec hráli za železnou oponou v Maďarsku v Budapešti na Nepstadionu 27.7. Požádali maďarskou vládu o povolení natáčet celý koncert filmovou státní společností Mafim a bylo jim vyhověno. Natáčelo se všechno od příjezdu skupiny až po zkoušku, koncert a zákulisí. V den koncertu se na stadion sjeli fanoušci z celého východního bloku, i z Ruska. Freddie chtěl potěšit fanoušky a naučil se s Brianem maďarskou národní píseň Tavaszi Szél, jejíž text si musel napsat do dlaně, protože si ho nezapamatoval. Byl to úspěšný koncert, který vyšel na videu pod názvem Live In Budapest.
V říjnu se singl Who Wants To Live Forever usazuje na dvacátém čtvrtém místě. Skupina dostává cen za nejlepší živé video za Live In Rio.
Z magického turné je vydána kompilace Live Magic a vydána v prosinci.
Když byli ohlášeni kandidáti na každoroční ceny British Phonographic Industry Award, skupina Queen mezi nimi nikde nefigurovala. A tak jako kompenzaci vydala firma EMI propagační leták, na němž shrnovala úspěchy Queen za rok 1986 a zařadila jej do programu udílení cen a do britských hudebních časopisů.
Freddieho dům v Kensingtonu, který koupil v roce 1980, byl stále prázdný. Nechal upravit interiér domu, zahradu a vybudovat uprostřed rybník a na zkoušku se tam nastěhoval na víkend, aby zjistil, jak je to pohodné - a už se nikdy nestěhoval jinam.

Rok 1987 Queen odpočívají a opět se rozjíždějí sólové projekty některých členů skupiny. V únoru Freddie vydává singl The Great Pretender a dosahuje čtvrté příčky. V květnu koncertuje se španělskou operní pěvkyní Montserrat Caballé v Ku klubu na ostrově Ibiza. Jejich singl Barcelona (španělský olympijský výbor jej přijal jako oficiální znělku olympiády v Barceloně 1992) se v listopadu dostává na osmou příčku britské hitparády. Freddie tím dost šokoval své publikum, protože to bylo poprvé, co se rockový zpěvák dal na operu. Byl hned oslavován jako génius a zároveň zavrhován jako excentrik a potupa rocku.
Roger na podzim zakládá skupinu The Cross, protože mu chybí koncerty, a během pauzy Queen chce s nimi odjet na turné. V září vychází jejich singl Cowboys And Indians.

V roce 1988 se začíná rozbíhat Freddieho operní kariéra.
Nestárnoucí třináct let stará Bohemian Rhapsody má stále své místo v žebříčku a posluchači radia BBC Radio One ji opět zvolili jako nejlepší skladbu.
Vychází první album skupiny The Cross, koncem roku se v Hammersmith Palas na jejich vystoupení přidávají také Brian a John.
V říjnu vystupuje s Montserrat v Barceloně na festivalu La Nit, kde zazpívají tři skladby z připravovaného alba a celý výtěžek z koncertu jde Červenému kříži). V tomto měsíci vychází také jejich album Bacelona a obsazuje dvacáté páté místo. Vychází singl z tohoto alba The Golden Boy.
Skupině Queen časopis Record Collector oznamuje, že jsou třetí sběrateli nejvyhledávanější skupinou za Beatles a U2. Videokolekce The Magic Years je navržena na mnoho cen a dostává cenu IMMC za nejlepší LP video na světě.
V prosinci vysílá stanice BBC Radio One sto nejlepších singlů roku 1988, mezi nimiž je mnoho skladeb Queen, ale Bohemian Rhapsody je překonána v tradičním prvenství skupinou Bros.

V lednu roku 1989 vychází další singl Freddieho a Montserrat z Bacelony How Can I Go On, dostane se pouze na devadesátou pátou příčku.
Radio One pořádá anketu na Nejlepší britskou skladbu skupiny Queen. Dosává přes 8 500 ohlasů a zvítězila Bohemian Rhapsody, na dalších místech A Kind Of Magic a I Want To Break Free.
Skupina opět pracuje na dalším albu. Ale mění způsob natáčení - skladby začínají tvořit jednotlivě a dodělávají je společně. V květnu vychází singl I Want It All a usazuje se na třetí příčce. Je to jeden z nejúspěšnějších singlů skupiny. Koncem měsíce vychází album The Miracle a obsazuje první příčku.
Queen poskytují po deseti letech interview v Radiu One, kde Freddie váhá, zda má dál jezdit na turné s Queen. Jako důvod uvedl, že už se najezdil dost, chtěl změnit rutinu album-turné-album-turné a najít pro skupinu něco jiného. Freddie tráví čím dál tím víc času ve svém domě a vyhýbá se společnosti - začínají se šířit fámy, že je asi nemocný (podle tisku měl všechny nemoci, které existují).
V červenci se singl Breakthru dostává na sedmé a v srpnu singl The Invisible Man na dvanácté místo.
Vychází video neobvyklého formátu, které zachycuje život skupiny Queen - Rare Life - A Concert Through Time And Space.
V říjnu vychází singl Scandal na dvacáté páté a v prosinci The Miracle na dvacátém prvním.
V prosinci také vychází kompilace z roku 1973 Queen At The Beeb. Skupina připravuje další album.

image
Začátek roku 1990 skupina věnuje průzkumu své situace v USA, kde je jejich popularita značně nízká. Rozhodli se hledat novou gramofonovou společnost. Ozvalo se jim spousta firem, ale nejzajímavější nabídka přišla od nové společnosti Hollywood Records. Queen podepisují kontrakt a prvním úkolem nové firmy je shromáždit a přepracovat do digitálního systému všechny nahrávky alb skupiny.
Na předávání cen BRIT awards v únoru, kde skupina získává cenu za vyjímečný přínos v oblasti hudby, se Freddie objevuje unavený a vyhublý - rozbíhají dohady a fámy o jeho zdraví (podle tisku měl všechny choroby, které existují).
Queen slaví dvacet let své existence - pořádají večírek, na který pozvali všechny osoby, které kdy měli s Queen něco společného.
V září The Cross vydávají své druhé album Mad Bad And Dangerous To Know..
Na koncem roku vychází video Queen At Wembley.
Skupina pokračuje v natáčení nového alba, které slibuje na vánoce.

1991 je ve znamení vydání singlu Innuendo z nově připravovaného alba a kráčí rovnou na první místo hitparády. V USA je v květnu místo Innunenda vydána skladba Headlong (společnost Hollywood Record ujišťovala skupinu, že tak dlouhý singl jako Innuendo by žádná americká rozhlasová stanice nechtěla hrát, proto navrhli Headlong.
Do žebříčku se vrací album Greatest Hits a vychází nové album Innuendo, obsazující okamžitě první příčku. Dohady o Freddieho zdraví neustále kolují.
V březnu vychází singl I'm Going Slightly Mad a Hollywood Record vydává první sérii přepracovaných nahrávek na kompaktech a kazetách s remixy a nahrávkami navíc.
V květnu vychází singl Headlong, končí na čtrnáctém místě. Brian odjíždí na náročné rozhlasové turné po USA a Kanadě se svou kytarou na propagaci nového alba skupiny, ale také svého sólového alba. Tam zjišťuje, že nová společnost Hollywood Records odvádí skvělou práci a popularita značně stoupá.
V USA vychází pro americkou televizi zvláštní dokument Days Of Our Lives, shrnující kariéru kapely.
Na začátku srpna se na Briana obrací společnost Tribute Productions s návrhem uspořádat v říjnu velký kytarový festival ve španělské Seville jako součást výstavy EXPO 92. Chtějí na festivalu prezentovat co nejvíce hudebních stylů a získat nejlepší kytaristy pro živé vystoupení. Brian byl požádán, aby dělal uměleckého vedoucího rockového koncertu, což pro něj znamenalo sestavit malou doprovodnou skupinu a vybrat nejlepší rockové kytaristy. Nakonec se 19.října na pódiu sevillského festivalu objevili Cozy Powell a Steve Ferrone u bicích, Rick Wakeman a Mike Moran u kláves, Neil Murray a Nathan East u baskytary. Sólisty byli Brian, Nuno Bettencourt, Joe Walsh, Steve Vai a Joe Satriani. Koncert měl úspěch a byl natáčen televizí pro pozdější vysílání.
V září v Chicagu na každoroční American Film And Video Festival získávají v kategorii "Tvůrčí dokonalost a umění" první cenu za video Innuendo a v kategorii "kultura a prezentace umění" třetí cenu za videoklip I'm Going Slightly Mad.
V říjnu vychází The Show Must Go On. Verše písně spolu s videoklipem opět vzbuzují pochybnosti.
K dvacetileté existenci skupiny Queen vychází kompilace Greatest Hits II, video Greatest Flix II a kniha Greatest Pix II. Současně vychází v dárkovém balení Greatest Flix I a II jako kolekce Box Of Flix, která navíc obsahovala čtyři videoklipy ze začátků skupiny Queen. Greatest Hits se týden po vydání usadily na první příčce žebříčku a Greatest Flix II na prvním místě mezi videomateriály.
Novináři neustále přešlapují před jeho vchodem a sledují každý jeho pohyb. Spekuluje se o jeho zdraví, když se někde objeví, jeho unavený a vyzáblý vzhled vzbuzuje pochybnosti.
Vědomí, že má AIDS, ho nutilo k dalším nahrávkám, vědomí blížící se smrti ho podnítilo k práci na projektech, které si vždy přál vytvořit a výsledky jeho práce se vršily na obrovské hromadě. Přátelé říkají, že pracoval ještě šest týdnů před jeho smrtí.
23. listopadu Freddie před davem novinářů, shromážděným před jeho domem, oznamuje, že byl pozitivně testován na virus HIV a má AIDS. Zjistil, že je čas, aby řekl svým přátelům a fanouškům pravdu, a doufal, že pomohou lékařům bojovat proti této chorobě.
Umírá o čtyřiadvacet hodin později, 24. listopadu 1991, ve svém domě. O jeho chorobě věděli před jeho prohlášením pouze nejbližší přátelé, Brian, Roger a John jsou zničeni, ztratili svého nejbližšího přátele, vydávají toto prohlášení:
"Ztratili jsme největšího a nejmilovanějšího člena naší rodiny. Cítíme nepřekonatelnou lítost nad tím, že odešel, smutek z toho, že ho smrt zasáhla na vrcholu jeho tvůrčí dráhy, ale především pýchu ze statečnosti, s níž žil a zemřel. Bylo pro nás darem sdílet ten kouzelný čas. Až budeme moci, chceme oslavit jeho život způsobem, na který byl zvyklý."

image
Pohřeb se koná 27. listopadu v krematoriu West London. Je to soukromá záležitost a pozváni jsou pouze nejbližší přátelé včetně Eltona Johna a Davea Clarka.
Freddieho poslední přání bylo prosté - peníze odkázal na charitativní instituci věnované boji proti AIDS, Terrence Higgins Trust.
V prosinci jsou Queen navrženi na cenu za nejlepší britskou skupinu roku 1991.
Vychází slavná Bohemian Rhapsody spolu s These Are The Days Of Our Lives jako hold zemřelému příteli. Okamžitě obsazuje první místo a výtěžek z prodeje je věnován na výzkum AIDS.
Brian ke Queen, model 1991 řekl:"Kapela se stala nejsoudržnější věcí v naších životech, ačkoli je dost těžké pochopit, jak jsme spolu mohli tak dlouho vydržet. Roger je nejrozjetější ve směru všech těch extravagancí rock'n'rollového života. Freddie je stálá uáhada, nikdo vlastně neví, kde se tady vůbec vzal. John je klasickým příkladem tichého basisty... ale je to taky náš expert pro obchod, trh akcií, rozumí všem smlouvám. A co se týče mne, myslím, že ostatní v kapele by vám asi řekli, že jsem z nich největší tvrdohlavec!"

V únoru 1992 vydává společnost Hollywood Records singl Bohemian Rhapsody spou se skladbou The Show Must Go On. Celý výtěžek byl věnován americké nadaci Magic Johnson AIDS Foundation. Tentýž měsíc udílí v londýnském Hammersmith Odeon své tradiční ceny společnost British Phonographic Industry. Nejlepším britským singlem roku 1991 je zvolena deska These Are The Days Of Our Lives a Freddie dostává posmrtně zvláštní cenu, kterou převzali ostatní členové Queen.
Zde také informují o plánu uskutečnit k uctění Freddieho památky velký koncert, jehož výnos by byl věnován na charitativní účely .Místem konání určili stadión ve Wembley 20.dubna. Ještě nikdo nevěděl, kdo na koncertě kromě Queen bude hrát, a všechny vstupenky jsou během šesti hodin, den po ceremoniálu udílení cen, vyprodány. Přípravy na velkolepou akci začínají už v půli února. Je to velmi těžké období, plné smutku - zbývající členové Queen vědí, že bez Freddieho se jim bude hrát těžko, a že budou bez něho vystupovat na pódiu ve Wembley, těžko nesli.
V půli února se v londýnském hotelu Grosvenor House koná udílení cen Ivora Novella. Roger a Brian přebírají cenu za nejprodávanější singl a Brian sám získává cenu za nejlepší hudební motiv z televizní/rozhlasové reklamy. Zároveň oba předávají šek v hodnotě 1 000 000 liber (výtěžek z prodeje singlu Bohenian Rhapsody, These Are The Days Of Our Lives) nadaci Terence Higgins Trust.
Vzpomínkový šestihodinový koncert byl nesporně největší akcí po Live Aid z 1985. Vystoupili zde Metallica, Extreme, Guns'n'Roses, Def Leppard, U2 (z videa), pak zbývající členové Queen s řadou velkých a slavných zpěváků. ti se snažili zpívat Freddieho písně v původní vysoké tónině, ale obvykle si je museli transponovat. Ve finále vystoupila Lisa Minnelli, která zazpívala We Are The Champions, a na pódiu se k ní přidali všichni účinkující - to by Freddieho potěšilo. Podle odhadů sledovalo koncert jenom v Británii 6,3 miliónů lidí a na celém světě asi miliarda.
Týden po koncertě opět vstupuje do žebříčku album Greatest Hits I na šestnáctou příčku a Greatest Hits II na šestou příčku. Skupina Queen zakládá charitativní společnost Mercury Phoenix Trust, která má evidovat a distribuovat obrovské částky, které měl podle předpokladu koncert vynést.
Díky filmu Wayne's World a přenosu vzpomínkového koncertu se v americkém žebříčku dostává Bohemian Rhapsody na druhou příčku a americká verze Greatest Hist nazvaná Classic Queen na čtvrté místo a získala platinovou desku.
Nastalo období fám o rozpadu skupiny, nebo o pokračování s jiným zpěvákem, často byl jmenován George Michael - hlavně po vzpomínkovém koncertě. Ale členové si již na začátku své existence řekli, že pokud některý z členů opustí skupinu, končí tím také Queen.
V květnu vychází nezkrácená nahrávka koncertu Queen na stadiónu ve Wembley v rámci jejich Kouzelného turné z roku 1986 na dvojalbu Live At Wembley. Nahrávka se umisťuje na druhém místě.

V posledních dvou letech života Freddie nutil své spoluhráče, aby tvořili a snažil se vše nazpívat, dokud měl ještě sílu. Díky tomu mohlo po údajně posledním albu Greatest Hits II vzniknout opravdu poslední album skupiny Queen s Freddieho hlasem v každé písni. A tak po čtyřleté namáhavé práci zbývajících členů Queen na svět dostává album Made In Heaven. Jak pozdeji Brian uvedl, jeho nejoblíbenější skladbou z tohoto alba je Mother Love, protože byla zároveň jeho poslední spoluprací s Freddiem. Bez něj se jim nejobtížněji dokončovala skladba Let Me Live.

Tímto albem končí éra jedné z nejslavnějších, nekritizovanějších, nejúspěšnějších skupin osmdesátých a devadesátých let.
Stále má miliony fanoušků, kteří nikdy nezapomenou a vědí, že The Show Must Go On.....

Opravdu končí?2. Současnost


image
Vypadá to ale, že na konci skupina Queen není... Poté, co se koncem roku 2004 Brian s Rogerem zúčastnili britské Hall Of Fame a vystoupili spolu s Paulem Rodgersem (Free, Bad Company) s již známým duem We Are The Champions a We Will Rock You s přidáním All Right Now, se zbývající členové skupiny Queen rozhodli podniknout něco více pod hlavičkou Queen. Vzájemnou spoluprací byly obě strany natolik nadšeni, že po úvodních prohlášeních o možné spolupráci Brian a Roger rovnou informovali o koncertním turné Queen + Paul Rodgers.

"Fungovalo mezi námi úplně přirozeně, když jsme hráli v Londýně," prohlásil Rodgers.
Později Roger v německé televizi ZDF veřejně prohlásil, že skupina Queen v roce 2005 vystoupí živě. Přímo v televizi pak tuto zprávu potvrdil Brian v pořadu 'Wetter Das...?'.

"Rozhodli jsme se udělat turné Queen. Bude to v Německu a na jaře po Evropě. Takže po dlouhé době poprvé: turné Queen - zbrusu nová zpráva, jsme nažhavení, máme fantastického zpěváka, jmenuje se Paul Rodgers, byl jedním z Freddieho oblíbených zpěváků - a jedním z našich oblíbenců." prohlásil Roger v rozhovoru pro německou televizi ZDF, stejně jako Brian: "Ještě jsme nezmáčkli startovací tlačítko, ale rozhodli jsme se, že to chceme udělat. Konečně jsme našli zpěváka, se kterým chceme pracovat. To neznamená, že se přidává ke skupině. Freddieho nikdo nenahrazuje. Paul Rodgers - řekli jsme si ok, tenhle člověk za to stojí, vyjít ven a udělat něco nového. Chceme udělat něco nového."

Seznam hudebníků, kteří s Brianem, Rogerem a Paulem vytvoří koncertní skupinu Queen je již oficiálně potvrzen:
- klávesy: Spike Edney,
- baskytara: Danny Miranda (člen WWRY sboru z Las Vegas),
- druhá kytara: Jamie Moses.

19. března, 2005 turné startuje koncertem v Jižní Africe na Fancourtu slíbené turné po Británii a Evropě a později i Severní Americe.

Prvním oficiálně potvrzeným koncertem evropského turné Queen + Paul Rodgers European bylo představení v Brixton Academy Londýně 28.března 2005.

Seznam proběhnuvších koncerů Queen + PR:

19.03.2005 Queen + Paul Rodgers Fancourt George South Africa
28.03.2005 Queen + Paul Rodgers Brixton Academy London UK
30.03.2005 Queen + Paul Rodgers Le Zenith Paris France
01.04.2005 Queen + Paul Rodgers Palacio de los Deportes Madrid Spain
02.04.2005 Queen + Paul Rodgers Palau Sant Jordi Barcelona Spain
04.04.2005 Queen + Paul Rodgers Palalottomatica Rome Italy
05.04.2005 Queen + Paul Rodgers Forum Milan Italy
07.04.2005 Queen + Paul Rodgers Nelson Mandela Forum Firenze Italy
08.04.2005 Queen + Paul Rodgers BPA Palas Pesaro Italy
10.04.2005 Queen + Paul Rodgers St. Jakobshalle Basel Switzerland
13.04.2005 Queen + Paul Rodgers Stadthalle Vienna Austria
14.04.2005 Queen + Paul Rodgers Olympiahalle Munich Germany
16.04.2005 Queen + Paul Rodgers Sazka Arena Prague Czech Republic
17.04.2005 Queen + Paul Rodgers Arena Leipzig Germany
19.04.2005 Queen + Paul Rodgers Festhalle Frankfurt Germany
20.04.2005 Queen + Paul Rodgers Sportpaleis Antwerpen Belgium
23.04.2005 Queen + Paul Rodgers Arena Budapest Hungary
25.04.2005 Queen + Paul Rodgers Westfalenhalle Dortmund Germany
26.04.2005 Queen + Paul Rodgers Ahoy Hall Rotterdam Holland
28.04.2005 Queen + Paul Rodgers Color Line Arena Hamburg Germany
30.04.2005 Queen + Paul Rodgers Globen Stockholm Sweden
03.05.2005 Queen + Paul Rodgers Metro Newcastle UK
04.05.2005 Queen + Paul Rodgers MEN Arena Manchester UK
06.05.2005 Queen + Paul Rodgers NEC Arena Birmingham UK
07.05.2005 Queen + Paul Rodgers International Cardiff UK
09.05.2005 Queen + Paul Rodgers Hallam Sheffield UK
11.05.2005 Queen + Paul Rodgers Wembley Pavillion London UK
13.05.2005 Queen + Paul Rodgers Odyssey Arena Belfast UK
14.05.2005 Queen + Paul Rodgers The Point Dublin Ireland
02.07.2005 Queen + Paul Rodgers Estadio Restelo Lisbon Portugal
06.07.2005 Queen + Paul Rodgers Rhein-Energie Stadion Cologne Germany
10.07.2005 Queen + Paul Rodgers Gelredome Arnhem Holland
15.07.2005 Queen + Paul Rodgers Hyde Park London UK
08.10.2005 Queen + Paul Rodgers Aruba Entertainment Center Oranjestad Aruba
16.10.2005 Queen + Paul Rodgers Continental Airlines Arena East Rutherford, New Jersey USA
22.10.2005 Queen + Paul Rodgers Hollywood Bowl Los Angeles, California USA
26.10.2005 Queen + Paul Rodgers Saitama Arena Saitama Japan
27.10.2005 Queen + Paul Rodgers Saitama Arena Saitama Japan
29.10.2005 Queen + Paul Rodgers Yokohama Arena Yokohama Japan
30.10.2005 Queen + Paul Rodgers Yokohama Arena Yokohama Japan
01.11.2005 Queen + Paul Rodgers Nagoya Dome Nagoya Japan
03.11.2005 Queen + Paul Rodgers Fukuoka Dome Fukuoka Japan

03.03.2006 Queen + Paul Rodgers American Airlines Arena Miami, Florida USA
05.03.2006 Queen + Paul Rodgers Veterans Coliseum Jacksonville, Florida USA
07.03.2006 Queen + Paul Rodgers Gwinett Center Duluth, Georgia USA
09.03.2006 Queen + Paul Rodgers MCI Center Washington, DC USA
10.03.2006 Queen + Paul Rodgers Digital Credit Union Center Worcester, Massachusetts USA
12.03.2006 Queen + Paul Rodgers Nassau Coliseum Uniondale, Long Island, New York USA
14.03.2006 Queen + Paul Rodgers Wachovia Spectrum Philadelphia, Pennsylvania USA
16.03.2006 Queen + Paul Rodgers Air Canada Centre Toronto Canada
17.03.2006 Queen + Paul Rodgers HSBC Arena Buffalo, New York USA
20.03.2006 Queen + Paul Rodgers Mellon Arena Pittsburgh, Pennsylvania USA
21.03.2006 Queen + Paul Rodgers Quicken Loans Arena Cleveland, Ohio USA
23.03.2006 Queen + Paul Rodgers Allstate Arena Rosemont, Illinois USA
24.03.2006 Queen + Paul Rodgers Palace at Auburn Hills Auburn Hills, Michigan USA
26.03.2006 Queen + Paul Rodgers Xcel Energy Center St. Paul, Minnesota USA
27.03.2006 Queen + Paul Rodgers Bradley Center Milwaukee, Wisconsin USA
31.03.2006 Queen + Paul Rodgers Glendale Arena Glendale, Arizona USA
01.04.2006 Queen + Paul Rodgers Cox Arena San Diego, California USA
03.04.2006 Queen + Paul Rodgers Arrowhead Pond Anaheim, California USA
05.04.2006 Queen + Paul Rodgers HP Pavilion San Jose, California USA
07.04.2006 Queen + Paul Rodgers MGM Garden Arena Las Vegas, Nevada USA
10.04.2006 Queen + Paul Rodgers Key Arena Seattle, Washington USA
11.04.2006 Queen + Paul Rodgers Rose Garden Portland, Oregon USA
13.04.2006 Queen + Paul Rodgers Pacific Coliseum Vancouver Canada
25.05.2006 Queen Mandalay Bay Events Center Las Vegas, Nevada USA

19.9. 2005 vychází nové album Queen + Paul Rodgerse s názvem Return of the Champions (záznam koncertu v Hallam FM Arena, Sheffield 9.5. 2005).


image
A budoucnost? Prozatím se spekuluje o letním evropském turné 2007, o jihoamerickém turné v únoru 2007 a o několika letošních festivalových účastích (Skotsko, Mexiko?). Dále proběhly nějaké informace o novém studiovém albu Queen + PR, které v rozhovorech částečně potvrdil Brian May.

3. Diskografie - oficiální


Queen - CD:


[1973] Queen
[1974] Queen II
[1974] Sheer Heart Attack
[1975] A Nigh At The Opera
[1976] A Day At The Races
[1977] News Of The World
[1978] Jazz
[1979] Live Killers
[1980] The Game
[1980] Flash Gordon
[1981] Greatest Hits
[1982] Hot Space
[1984] The Works
[1986] A Kind Of Magic
[1986] Live Magic
[1989] The Miracle
[1989] Queen At The Beeb
[1991] Innuendo
[1991] Greatest Hits II
[1991] Classic Queen
[1992] Live At Wembley '86
[1995] Made In Heaven
[1997] Queen Rocks
[1999] Greatest Hits III
[2004] Live At The Bowl
[2005] Return Of The Champions

Queen - DVD-Audio:


[2002] A Night At The Opera
[2003] The Game

Queen - DVD-Video:


[2002] We Will Rock You
[2002] Greatest Video Hits 1
[2002] The Freddie Mercury Concert
[2003] The Films
[2003] Greatest Video Hits 2
[2003] Live At Wembley
[2004] Live In Japan (pouze v Japonsku)
[2004] Final Live In Japan (pouze v Japonsku)
[2004] Live At The Bowl
[2005] A Night At The Opera
[2005] The Making Of A Night At The Opera
[2005] Super Live In Japan (pouze v Japonsku)

Queen - VHS:


[1981] Greatest Flix
[1982] Live In Japan (pouze v Japonsku)
[1984] We Will Rock You
[1984] The Works EP
[1985] Live In Rio
[1985] Final Live In Japan (pouze v Japonsku)
[1987] Live In Budapest
[1987] Magic Years
[1989] Rare Live
[1989] The Miracle EP
[1990] Live At Wembley '86
[1991] Greatest Flix II
[1991] Box Of Flix
[1992] Live At Rainbow
[1995] Champions Of The World
[1996] The Films
[1998] Queen Rocks
[1999] Greatest Flix III


Freddie Mercury - CD:


[1985] Mr. Bad Guy
[1988] Barcelona
[1992] The Freddie Mercury Album
[1992] The Great Pretender
[2000] The Freddie Mercury Box Set
[2000] Freddie Mercury Solo
[2006] The Very Best Of Freddie Mercury Solo

Freddie Mercury - DVD:


[2000] Video Collection
[2000] The Untold Story
[2002] The Freddie Mercury Tribute Concert

Freddie Mercury - VHS:


[1986] The Video EP
[1989] The Barcelona EP
[1993] The Freddie Mercury Tribute Concert
[2000] Video Collection


Brian May - CD:


[1983] Star Fleet
[1991] Back To The Light
[1994] Live At The Brixton Academy
[1998] Another World
[2000] Furia Soundtrack

Brian May - DVD + VHS:


[1994] Live At The Brixton Academy


Roger Taylor / The Cross - CD:


[1981] Fun In Space
[1984] Strange Frontier
[1994] Happiness?
[1998] Electric Fire

[1988] Shove It
[1990] Mad, Bad, And Dangerous To Know
[1991] Blue Rock

Roger Taylor - VHS + DVD:

[1998] Live At The Cyberbarn


John Deacon - CD:


[1986] No Turning Back (singl)

4. Diskografie - ostatní (demo, unreleased, singles, remixes, B-singles, ... atd.)


Singly (pouze výběr - to. co mám doma;-)


We Will Rock You / We Are The Champions
Bohemian Rhapsody / These Are The Days Of Our Lives
The Show Must Go On / Keep Yourself Alive / Queen Talks / Body Language
I´m Going Slightly Mad / The Hitman / Lost Opportunity
Headlong / Mad The Swine / Lost Opportunity
Heaven For Everyone / Keep Yourself Alive / Seven Seas Of Rhy / Killer Queen
Too Much Love Will Kill You / Spread Your Wings / We Will Rock You / We Are The Champions
A Winter´s Tale / Now I´m Here / You´re My Best Friend / Somebody To Love
You Don´t Fool Me / Edit / Sexy Club Mix / Dancing Divaz Club Mix
Let Me Live (red) / My Fairy King / Doin´ Alright / Liar
Let Me Live (green) / Fat Bottomed Girls / Bycicle Race / Don´t Stop Me Now
Let Me Live (digipack) / Fat Bottomed Girls
No-one But You / Princes Of The Universe / We Will Rock You (Ruined remix) / Gimme The Prize (Instrumental remix)
We Are The Champions / We Will Rock You (France ´98)
We Are The Champions / We Will Rock You (France ´02)
Queen + George Michael: Somebody To Love / Dear Friends
Queen + George Michael: Five Live (Somebody To Love / These Are The Days Of Our Lives / Dear Friends
Queen + David Bowie: Under Pressure (Rah Mix) / Bohemian Rhapsody /Thank God It´s X-mas
Queen + David Bowie: Under Pressure digi pack (Rah Mix) / Mike Spencer Mix / Knebworth Mix / Enhanced section)
Queen + Vanguard: Flash (edit) / extended remix / Tomcraft remix / Jam
Freddie Mercury: The Great Pretender / Love Kills (Wolf Euro Mix) / Mr. Bad Guy / Living On My Own (Underground Solutions Mix)
Freddie Mercury: Living Of My Own / Radio Mix / Extended Mix / Club Mix / Album Mix
Freddie Mercury & Montserrat Caballé: Barcelona / Exercises In Free Love / Barcelona (Extended vers.) / Barcelona (TV Edit)
Roger Taylor: Nazis 1994 single version / Radio Mix
Roger Taylor: Pressure On promo / A Nation Of Haircuts / Surrender
Brian May: Last Horizon promo radio edit / We Will Rock You live / 39 - Let Your Heart Rule Your Head live
Brian May: On My Way Up / Maybe Baby
Brian May: Too Much Love Will Kill You / I´m Scared / TMLWKY (guitar version) / Driven By You (new version)
Queen: I Was Born To Love You (CD3)
Roger Taylor & Yoshiki: Foreign Sand / Final Destination (CD3)

Ostatní:


The Interview Collection (4 CD)
Interview Disc & Fully Illustraded Book
Smile: Ghost Of A Smile
Freddie Mercury: Remixes
Queen and Ben Elton: We Will Rock You (Rock theatrical live at the Dominion)

Neoficiální (pouze výběr - to, co mám doma;-)


CD / VCD / mp3:

Final Live In Japan (live Tokyo 11/05/1985)
Live USA
Let Me Show In 2CD (live Milano 15/09/1984)
Absolutely Enthusiastic (live Montreal 24/11/1981)
In The Lap Of The Gods (live London 20/12/1974)
Absolut Singles / In Memories Of Freddie
In Nuce
Pre-ordained
The Ultimate Rarities Collection
The Ultimate Collection vol. 3
The Ultimate Queen Back Catalogue vol. 1 , 2, 3
Greatest Ballads
The eYe soundtrack / Music From The Queen PC Game
Brian May: We Will Rock The Palace (live 1993)
Brian May / O.S.T.: Adventures Of Pinocchio
Brian May - Clips
Brian May - Live In Reading (4.9.´99 UK)
Brian May – Live In Chile 1992
Brian May – Live In Barcelona 1993
Brian May – Live In Stuttgart 1998
Brian May – Live On VH1 (16.6.98)
Brian May - Live 9.3.1993 Hartford, USA
Brian May – Live In Melnourne 1998
Brian May - Live In Morning TV
Brian May – Live 7.7.2001 Montreux, SWI
Brian May - Live At Brixton Academy
Brian May - Live 19.10.1991 Sevilla, Spain
Brian May - Live 16.6.1993 London
Brian May - Live 20.6.1998 Monte Carlo (On My Way Up)
Brian May - Live 12.10.1998 Budapest
Brian May - Live 27.6.1993 Budapest (gig, afterparty)
Brian May + Roger Taylor - Children In Need (TV broadcast)
Roger Taylor - Takin' You To Happiness
Roger Taylor - 3.4.1999 London, UK
Roger Taylor – Live 15.9.1994
Roger Taylor – Live In Milano 1994
Roger Taylor – Live In Shepherd´s Bush Empire (14.10.1998)
Cross – Clips
Queen - Brit Awards 1990
Cross - Live On '73 (17.10.87) (Cowboys & Indians, Stand Up For Love)
Cross - Live Meltdown (6.11.87)
Cross - Live German TV (1990) (Power To Love)
Cross - Live Ibiza (June 1990) (Top Of The World Ma)
Cross – Live In Marquee London (22.12.1992 UK)
Cross - Live 22.12.1992 London, UK (incl. Smile réunion)
Cross - Live 15.6.1990 Vienna #2
When Freddie met Kenny Everett TV doc
Killer Queen (TV documentary)
Don't Stop Me Now (TV doc Channel 4) / A Question Of Pop with Roger Taylor
Making of the Innuendo videoclips / Interview in Sao Paulo (1981) / Seven Seas Of Rhye (TOTP 1974)
Making Of Princes Of The Universe
Interview in Sao Paulo (1981)
Channel 4 report about Budapest '86
Queen - Body Language / Queen - Calling All Viros / Queen - One Vision (extended) / Queen – Scandal / Queen - TATDOOL (animated version)
Brian May – Resurrection / Too Much Love Will Kill You / Back To The Light
Freddie Mercury – Barcelona / Brian May + Rick Parfitt on WDR
12 interviews with Freddie
Brian May - BTTL documentary (1993)
Brian May + Roger Taylor - Hall Of Fame 2001 / Made In Heaven -The Films / The Show Is Going On / These Are The Days Of Our Lives / 5ive - We Will Rock You
Pavarotti and friends 2001 (27.5.2003 Modena, Italy, from TV)
S.A.S. Promo video
Freddie - The Great Pretender (Live in Vier Gegen Willy show)
Brian May - Wild Rarities
Queen - Dog With A Bone
Queen - Rarities & Contributions III 2CD
Queen - Rarities & Contributions V 2CD
Queen - Rarities & Contributions VII 2CD
Queen + V.A. - Compilation Vol. 1
Brian May - Queen Talks (Queen Rocks interview)
Brian May - You Asked For It... Again
Queen - For A Day (interview)
Brian May - Curls On The Lose
Brian May - Son Of Starfleet
Queen - Miracle + Innuendo teaser tapes
John Deacon - Collaborations
MayBe? - The Album
Queen - Hollywood Remixes
Queen - Rare Collection
Brian May - Rarities Vol. 1
Brian May - Rarities Vol. 2
Brian May - Rarities Vol. 3
Queen - Demories Please Majesties
Queen - Soul Brother
Latino Album Of Queen
Queen - Over The Top
Roger Taylor - Two Sharp Pencils
Queen - Complete 12" Extends 2CD
Queen - Ultimate Back Catalogue 1
Queen - Ultimate Collection Vol. 2 2CD
Queen - Ultimate Collection Vol. 3 2CD
Interview Disc Vol. 1
Interview Disc Vol. 2
Interview Disc Vol. 3
Brian May + Roger Taylor - Interviews Vol. 1
Brian May + Roger Taylor - Interviews Vol. 2
Queen - Compilation Vol. 2
Brian May - Magic Guitar
Roger Taylor - Revelation Rarities
Cross - B Sides
Roger Taylor - One Night Stand
V.A. - Misc. Vol. 1
V.A. - Misc. Vol. 2
V.A. - Royal Cover
Queen - Rogues And Scandals
V.A. - Covered
Queen - Live At BBC
Queen - Hangmania
Freddie Mercury - Mr. Bad Guy extended
Freddie Merury - Complete Bad Guy
Freddie Mercury - Goin' Back
Queen - Earliest Tapes
Brian May - Howard Stern show
Princes Trust Gala
Hall Of Fame 2001
We Are The Champions Karaoke CD
Roger Taylor + John Deacon + Genesis... Live Cowdray Park 1993
Queen - Vienna 29.9.1984 2CD
Smile - Ghost Of A Smile
Roger Taylor - French Radio Sessions
V.A. - Party In The Park
Queen - You Don´t Fool Me remixes 12 songs
Queen - Compilation Vol. 1
Queen - Mega Remixes
Mega Covered Queen

DVD

The Queen´s Golden Jubilee - Party At The Palace
Highlander - The Immortal Edition
Queen – Live In Tokyo 1982
Queen – Live In Tokyo 1985
Queen – Live In Japan 1979
Queen – Live In Madrid 1979
Queen – Live In Rio De Janeiro 1985
Queen – Live At The Rainbow
Queen – Live In London 1975
Queen – Live In Buenos Aires 1981
Queen – Live In Sao Paulo 1981
Queen – Live In Vienna 1986
Queen – Live In Slane, Ireland 1986
Queen – Live In Paris 1979
Queen – Live Killers 4 DVD
The Brian May Band – Live At The Brixton Academy, London 1993
The Brian May band – Live In London 1998

DVD from videocam:

Queen and Paul Rodgers – Live In Köln 6.7.2005
Queen and Paul Rodgers – Live In Vienna 13.4.2005
Queen and Paul Rodgers – Live In Brixton, London 28.3.2005
Queen and Paul Rodgers – Live In Rome 4.4.2005
Queen – Live In Hammersmith Odeon 1979
The Brian May Band – Live In Baltimore, New Haven, Milwaukee, New York

CD in DTS:

Queen – Greatest Hits Vol. 1
Queen – Greates Hits Vol. 2
Queen – A Day At The Races (up)
Queen – II (up)
Queen – Sheer Heart Attack (up)

Cover verze, tribute (orig. CD, pouze výběr - to, co mám doma;-):


Queen and Ben Elton: We Will Rock You (Rock theatrical live at the Dominion)
Montserrat Caballé: Friends For Life (Bohemian Rhapsody with Bruce Dickinson)
Elaine Paige: The Queen Album
Eddie Howell: The Man From Manhattan (with Freddie Mercury & Brian May)
Bad News: The Cash In Compilation (Bohemian Rhapsody, prod. by Brian May)
Metallica: Garage Inc. (Stone Cold Crazy)
Pavarotti And Friends 2 (Who Wants To Live Forever)
Jan Vayne: Living Colours (Who Wants To Live Forever, The Show Must Go On, Going Nowhere - improvising on Bohemian Rhapsody)
Thierry Lang: Guide Me Home ( You Take My Breathe Away, BohRap, Love Of My Life, There Must be More To Life Than This, Guide Me Home)
Scorpions: Acoustica (Love Of My Live)
Sarah Brightman: The Very Best Of 1990-2000 (Who Wants To Live Forever)
Queen Dance Traxx I / A Tribute To Queen
Dragon Attack / A Tribute To Queen
Mission: Impossible 2 O.S.T. (Have A Cigar by Brian May and Foo Fighters)
Tie Your Mix Down / A Tribute To Queen
Stone Cold Queen / A Tribute To Queen
Slovak Philharmonia + Peter Pačut: Queen Of Philharmonic
Gregorian Chants: Songs Of Queen
The Royal Philharmonic Orchestra: Plays Queen Classic (cond. Louis Clark)
The Royal Philharmonic Orchestra: Passing Open Windows / A Symphonic Tribute To Queen (cond. David Palmer)
The Royal Philharmonic Orchestra: Plays Hits Of Freddie Mercury And Queen
The Royal Philharmonic Orchestra: The Queen Symphony (cond. Tolga Kashif)
Allegro Milano: Plays The Queen Hits
The Music Of Queen / 16 Instrumental Hits
Salute To Queen / 19 Hits (by Britain´s Premier Session Musicians)
Studio 99: A Tribute To Freddie Mercury


6. Odkazy


QueenOnLine - oficiální stránky skupiny Queen
BrianMay - oficiální stránka Briana Maye
RogerTaylor - oficiální stránka Rogera Taylora
Fan Club Queen - stránky oficiálního anglického fanklubu Queen
QueenZone - asi nejrozsáhlejší fan projekt Queen, info, stahování atd.

FC Tornado - stránky oficiálního českého fan klubu Queen
QueenConcerts - nejlepší fan stránka o koncertech a memorabiliích Queen (autor je plzeňák;-)
Královská legenda - nejlepší česká fan stránka o skupině Queen, fungující fórum

Radio Queen - internetové rádio (pouze) s hudbou Queen

 

Náhledy fotografií ze složky Fotky Queen

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kontakt na manažera současné skupiny queen

(Standa, 5. 7. 2011 18:35)

Dobrý den.Velmi nutně potřebuji sehnat kontakt na současného manažera .Máme zpěváka ,jehož reprodukce Fredyho písní je natolik věrná ,že lze jen velmi těžko ropoznat který z nich právě zpívá.Pokud je šance a máte možnost tento kontakt sehnat prosím přepošlete jej na meil:divamusic@seznam.cz
Děkuji

toto by malo byt v Budapesti

( Pongi, 17. 3. 2010 5:43)

http://ulozto.sk/hledej/?q=queen+in+budapest

kubi.na

(spravce, 27. 3. 2008 16:04)

skusim ti ho sehnat ale newim estli chces video nebo jen hudbu tak ze mi tu nech mail diky

Queen live in budapest

(Kubi.na, 26. 3. 2008 19:08)

Sháním koncert queen live in budapest. Odepiste jestli vite kde to stahnout nebi jestli ho nekdo nema.

kdo hledá,najde.......

(Správce této stránky, 18. 12. 2007 15:13)

diky Honzo moc a mam dotaz nechces semnou delat tyto straánky diky za odpovět petr

kdo hledá, najde...

(Honza, 17. 12. 2007 19:18)

Zdravím fanklub QUEEN.
Našel jsem bezva odkaz na Chilské stránky, kde se dají stáhnout veškerá Alba, koncerty, dema, sólo projekty, soundtracky, muzikál a hlavně raritní nahrávky skupiny Queen, ale i jednostlivých členů. Málokterý český fanoušek zná tyhle stránky, překvapí jej obsáhlý archiv, sběratelé si přijdou na své a stránka je skoro každý den doplněna o nějaký ten sběratelský kousek. Neváhejte a navštivte http://gersonqueen.blogspot.com/. Také tam uploaduju své sběratelské raritky.
Zdraví Honza :-))
janpsota.posemberi@email.cz